Nabór do przedszkola i klasy I
Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego dla klasy 6 i 7 rozstrzygnięte !!!
Dnia 13.03.2024 r. w naszej szkole odbyło się Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego dla klasy 6 i 7. W rywalizacji wzięło udział 19 uczniów. Zadaniem uczestników było:
a) napisanie krótkiego tekstu w języku angielskim,
b) wysłuchanie piosenki i uzupełnienie w niej brakujących słówek.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Zuzanna Dec - klasa VI
II miejsce Amelia Kida - klasa VI
III miejsce Szymon Delekta – klasa VIIWszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje, a w szczególności zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych.
Organizator: Barbara Strug
XXI EDYCJA KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO „MOJA MIEJSCOWOŚC I REGION SĄ PIĘKNE”
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łowisku wzięli udział w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moja miejscowość i region są piękne” w Zespole Szkół Nr.2 w Nienadówce.
Celem konkursu było:
- pogłębianie świadomości i postaw patriotycznych oraz wzmacnianie więzi i odpowiedzialności za „swoją małą ojczyznę”;
- zaangażowanie dzieci i młodzieży w poznawanie historii najbliższego regionu;
- ukazanie młodemu pokoleniu wartości historycznych ich miejsca pochodzenia;
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni dzieci i młodzieży;
- rozwijanie umiejętności literackich, plastycznych i informatycznych;
Na konkurs uczniowie oddali 13 prac plastycznych w grupie wiekowej klas 4-7. Wszystkie prace wykonane były na wysokim poziomie artystycznym, różnymi technikami, zgodne z zaproponowaną tematyką.
21. marca wyróżniono 2 prace plastyczne naszych uczniów, wyróżnienia otrzymały:
Kamila Wilk – kl VII wyróżnienie
Wiktoria Watras – kl VII wyróżnienie
Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Również na zakończenie roku szkolnego nasze laureatki otrzymają za szczególne osiągnięcie wpisy na świ8adectwie informujące o odniesionym sukcesie. Ponieważ konkurs „Moja miejscowość i region są piękne został objęty patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w tymże konkursie, a wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy sukcesów.
Magdalena Delekta
Światowy Dzień Zespołu Downa
W dniu 21 marca kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa. W naszej szkole takie obchody zorganizowaliśmy dzień później- 22 marca. W klasach I-III pani pedagog specjalna przeprowadziła pogadankę na temat osób z trisomią chromosomu 21. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje, a także mogli podzielić się swoimi doświadczeniami. W wydarzenie bardzo zangażowali się wychowawcy najmłodszych klas. Następnie wykonaliśmy zdjęcia kolorowych skarpetek.
Katarzyna Barszczak
2
Powitanie wiosny przez klasy I-III
- 12
A tak Pani Wiosna na dobre rozgościła się w naszej szkole:
2
Przedszkolaki witają Panią Wiosnę
- 16
Internet- bezpieczne okno na świat
Konkurs przeprowadzony przez panią pedagog specjalną, miał na celu wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci Internet. Nawiązywał do zasad poznanych przez uczniów podczas lekcji DBI on-line zorganizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. W pracy prastycznej lub multimedialnej należało przedstawić co najmniej jedną z poznanych zasad. Uczniowie wykonali bardzo pomysłowe i kreatywne prace.
A oto lista nagrodzonych:
Kl. I: I miejsce- Jakub Puchała
II miejsce- Sofia Cholewa
III miejsce- Aleksander Kiełb
Kl. II: I miejsce- Kacper Tupaj, Jakub Lalik
II miejsce- Laura Kiełb
III miejsce- Tomasz Bąk
Kl. III: I miejsce- Aleksandra Kolano
II miejsce- Weronika Molawka
III miejsce- Emilia Socha
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i gratuluję zwycięzcom.
Katarzyna Barszczak
"Czytam lektury"- wyniki konkursu
Uczniowie Zespołu Szkół w Łowisku wzięli udział w konkursie bibliotecznym, zorganizowanym przez p. Renatę Marut, pod nazwą Czytam lektury…, a jego głównym celem było rozwijanie nawyków czytania wśród najmłodszych.
Uczniowie z klasy I i II mieli za zadanie wykonać ilustrację do lektur: „ Nowe szaty cesarza” oraz „Zaczarowana zagroda”, klasy III – V zmierzyli się z testem znajomości treści lektur: W klasie III – „Dziadek i Niedźwiadek”, w klasie IV – „Pinokio”, a w klasie V – „Przygody Tomka Sawyera”. Natomiast najstarsi, z klasy VI i VII w formie wypracowania mieli zachęcić innych do przeczytania wybranej książki.
Oto zwycięzcy:
Klasa I:
Miejsce I ex aequo: Maria Bolka, Krystian Cholewa, Amelia Tupaj, Kazimierz Stopyra, Aleksander Kiełb;
Miejsce II ex aequo: Jan Gumieniak, Weronika Strapczuk, Seweryn Kida;
Miejsce III ex aequo: Adam Gumieniak, Sofia Cholewa, Jakub Puchała, Patrycja Watras;
Klasa II:
Miejsce I ex aequo: Tomasz Bąk, Emilia Cholewa, Laura Kiełb, Magdalena Maślanka, Kacper Tupaj;
Miejsce II ex aequo:Milena Kuraś, Jakub Lalik, Kamila Piędel, Anna Wąsik, Filip Zagaja, Mateusz Strug;
Klasa III:
Miejsce I: Milena Zięba
Miejsce II: Emilia Socha
Miejsce III: Weronika Molawka
Klasa IV:
Miejsce Iex aequo: Nikodem Barszczak, Julia Cholewa, Maksymilian Chamot, Anna Drelich;
Miejsce IIex aequo:Szymon Kida, Nikola Tupaj;
Miejsce III ex aequo: Kornelia Boguń, Mikołaj Bolka;
Klasa V:
Miejsce I:Hubert Nizioł,
Miejsce II:Wiktoria Kabatut
Miejsce III: Karolina Wąsik
Klasy VI, VII:
Miejsce I:Rozalia Drelich
Miejsce II: Amelia Sobota
Miejsce III:Renata Krasoń
Renata Marut
4
MALI KUCHARZE
15.03.2024r. uczniowie klasy III pod opieką wychowawcy H. Ożóg uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych pt.,,Jedz kolorowo i żyj zdrowo". Wstępem do tych zajęć był udział w lekcji utrwalającej wiadomości na temat zdrowych produktów pokarmowych. Dzieci po obejrzeniu filmiku ,,Piramida zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej" wypowiadały się o tym, jak żyć, aby zdrowym być. Wszyscy otrzymali nagrody za aktywne uczestnictwo w zajęciach. Najbardziej wyczekiwaną częścią wycieczki był przygotowanie pizzerinek. Mali kucharze świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem, sprawnie krojąc różne produkty. Po pracy nadszedł czas na przyjemności. Samodzielnie przygotowany posiłek smakował wybornie. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia pracowni budowlanej oraz fryzjerskiej. Dziewczynki chętnie skorzystały z usług przyszłych mistrzyń fachu, które wykonały im piękne fryzury. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również inne ciekawe miejsca w budynku Zespołu Szkół w Kamieniu, takie jak np. kawiarenka, siłownia i hala sportowa. Dzieci wróciły do Łowiska z bagażem nowych doświadczeń i umiejętności. Może niektórzy z nich będą w przyszłości absolwentami tejże szkoły, zdobywając wymarzony zawód.
Dziękujemy p. K. Kida oraz p. J. Mazurkiewicz za zaproszenie i gościnność.
Helena Ożóg
29
Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy
14 marca naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Oddziału Terenowego KRUS, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa na gospodarstwie rolnym. Zajecia były bardzo interesujące, a nasi uczniowie z klas I-III wykazało się dużą wiedzą. Na koniec nasz gość zachęcił do udziału w konkursie plastycznym wszysrkich uczniów naszej szkoły. Szczegóły w linku:
5
Dzień Kobiet
Wszystkim Kobietom- tym dużym i tym małym- składamy serdeczne życzenia w dniu Ich święta.
5
1 MARCA – DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1 marca to dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych, który ustanowiony został przez sejm Rzeczpospolitej Polskiej 3 lutego 2011 roku.
Z tej okazji przeprowadzona została prelekcja dla uczniów klas IV-VII.
Żołnierze Wyklęci, Niezłomni to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polskii podporządkowaniu jej ZSRR. Większość z nich wywodziła się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.
Walcząc przeciw Sowietom mierzyli się z wymierzoną w nich wielką propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”, a osoby działającew antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Dlatego przez wiele lat niesłusznie uważano ich za negatywne postacie. Dopiero po upadku władzy komunistycznej w Polsce zaczęto przywracać pamięć o bohaterach, którzy walczyli o niepodległe państwo polskie.
Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach II wojny światowej na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Termin "żołnierze wyklęci" obejmuje niejednorodną grupę. Pod tym pojęciem kryje się bardzo zróżnicowany wachlarz setek mniejszych i większych organizacji - od małych grup uczniowskich, przez podziemne drużyny harcerskie, lokalne grupy zbrojne, aż po duże ogólnopolskie organizacje polityczne i wojskowe.
Renata Marut
Archiwum Aktualności