• Spółdzielnia Uczniowska

• "Praca jest podstawowym powołaniem człowieka na tej Ziemi"

Jan Paweł II

Spółdzielnia Uczniowska działa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łowisku. Zadaniem spółdzielni jest prowadzenie sklepiku szkolnego. Celem SU jest wzbudzenie u uczniów szacunku do pracy, przede wszystkim współpracy i zaradności, uczenie gospodarności, odpowiedzialności za powierzone zadania, uczy także podejmowania samodzielnych decyzji i ponoszenia ewentualnych konsekwencji tych decyzji. Uczniowie pracujący w sklepiku przestrzegają przyjętego regulaminu oraz pracują za pisemną zgodą rodzica. Zgodnie z regulaminem w sklepiku pracują najstarsi uczniowie.

Współpracujemy z różnymi  firmami, które zaopatrują nas m.in. w produkty żywnościowe - zgodne z obowiązującym Rozporządzeniem w sprawie sklepików szkolnych.

Z dniem 1 września 2016 r. weszło w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016r. poz. 1154).

Wypracowany zysk przeznaczamy na różne cele, m.in. zakup nagród na konkursy organizowane na terenie szkoły,  zakup napojów, słodyczy na uroczystości szkolne (m.in. mikołajki, choinka, dzień dziecka). Chętnie włączamy się do różnych akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły.

• Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łowisku, 36-053 Kamień
      • Łowisko 181 36-053 Kamień Poland