Aktualności
WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
"To nie jest czas pożegnań, to czas by wzlecieć..."
27. 06. 2025r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice zebrali się na sali gimnastycznej by uroczyście zakończyć rok szkolny 2024/2025.
Ósmoklasiści podziękowali Panu Dyrektorowi, Wychowawcy, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły - wszystkim, którzy sprawili, że szkoła była przyjazna, że w niej czuli się swobodni, rozumiani i bezpieczni, gdzie stawali się doroślejsi i bogatsi w umiejętności i wiedzę.
Po części artystycznej wykonanej przez uczniów klasy VIII głos zabrali siódmoklasiści, którzy pożegnali Absolwentów oraz wręczyli im upominki.
W dalszej części Pan Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem wszystkim uczniom klas IV- VIII, zaczynając od Absolwentów. Rodzice wyróżnionych Absolwentów odebrali listy gratulacyjne.
Uczniowie klas I - III i wyróżnieni uczniowie z klas IV - VIII otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Pan Dyrektor na zakończenie życzył wszystkim zgromadzonym dobrego i udanego wypoczynku, podziękował za pracę i włożony trud w minionym roku szkolnym.
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Joanna Zięba
45
Wycieczka trzydniowa w Karkonosze, 11-13 czerwca 2025r.
W dniu 10 czerwca 2025 r. o godzinie 23:00, 43 uczniów wraz z opiekunami wyjechało na trzydniową wycieczkę.
Pierwszy dzień:
Po dojechaniu do Karpacza cała grupa wyciągiem wyjechała z Białego Jaru na Wielką Kopę. Pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno, wiał silny wiatr. Pod kierunkiem pana przewodnika doszliśmy do schroniska Dom Śląski, gdzie ogrzaliśmy się a następnie wyruszyliśmy zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę - 1602 m n.p.m. Po trudnej drodze dotarliśmy na szczyt. Pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawe rzeczy związane z górami.
W drodze powrotnej pogoda uległa znacznej poprawie. Postój zrobiliśmy w schronisku Samotnia gdzie uczniowie mogli zakupić coś do zjedzenia. Ostatnim punktem, który zwiedzaliśmy z przewodnikiem była świątynia Wang w Karpaczu. Następnie dojechaliśmy do Domu Wypoczynkowego "Zielona Zagroda", gdzie mieliśmy nocleg z wyżywieniem. Uczniowie po obiadokolacji korzystali z boiska do piłki nożnej, grali w siatkówkę.
34Drugi dzień:
W godzinach rannych po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy autokarem pod opieką pana przewodnika do ZOO w Czechach. Oglądaliśmy różne zwierzęta, ale główną atrakcją był Bus Safari. Uczniowie, jadąc autobusem bez szyb, oglądali z bliska dzikie zwierzęta. Drugim punktem było Skalne Miasto. Skalne Miasto w Czechach to rozległy labirynt skalny, wyrzeźbiony przez siły natury, znajdujący się w pobliżu miejscowości Adršpach i Teplice nad Metují. To wyjątkowe miejsce, które oferuje fantastyczne formacje skalne, wąwozy, kaniony i wodospady, a także malownicze jeziorka. Wszyscy byliśmy oczarowani widokami i krótkim rejsem tratwą. W godzinach wieczornych dojechaliśmy na nocleg.
61Trzeci dzień:
Ostatni dzień zaczął się pakowania od rzeczy i wykwaterowania. Po włożeniu bagaży do autokaru wyruszyliśmy czerwonym szlakiem na ruiny zamku Chojnik. Tam wysłuchaliśmy historii o pięknej księżniczce Kunegundzie. Weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy piękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską. Następnie wyjechaliśmy do miejscowości Sucha, gdzie mogliśmy z panią przewodnik zwiedzać bajkowy zamek Czocha. Przechadzając się po komnatach, poznawaliśmy historię związaną z zamkiem. Nastęnie zjedliśmy obiad i powróciliśmy do domu w godzinach nocnych.
Krystyna Partyka
30
Konkurs "50-lecie Parafii w Łowisku"
18 czerwca rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla wychowanków przedszkola i uczniów szkoły podstawowej pt. "50-lecie Parafii pw. św. Ignacego Antiocheńskiego i św. Maksymalna Kolbego w Łowisku". Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy historycznej dotyczącej naszej małej ojczyzny, rozwijanie zainteresowań sztuką sakralną, a przede wszystkim uczczenie jubileuszu powstania parafii. Do organizatora wpłynęło 39 wspaniałych prac. Wszystkie zostały wyróżnione, a najpiękniejsze zaprezentowano podczas uroczystej akademii "W hołdzie Ojcu Świętemu...".
Przedszkole - I miejsce:
- grupa młodsza: Barbara Czaja, Ada Marut, Kinga Tupaj, Antoni Gumieniak, Franciszek Gumieniak, Filip Molawka, Hubert Tupaj
- zerówka: Maja Piróg, Hanna Baran, Maja Piekut, Liliana Kiełb, Lena Nienajadło, Piotr Czaja, Wiktor Smusz, Spencer Cholewa, Piotr Tupaj
Klasa I
- I miejsce: Antoni Piróg
- II miejsce: Aleksandra Serwatka, Aleksandra Tupaj
- III miejsce: Honorata Kida
Klasa II
- I miejsce: Seweryn Kida, Aleksander Kiełb, Kazimierz Stopyra
Klasa III
- I miejsce: Emilia Cholewa, Laura Kiełb
- III miejsce Tomasz Bąk
Klasy IV-VIII
- I miejsce: Weronika Molawka
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Katarzyna Barszczak
2
Podziękowanie
W hołdzie Patronowi - Ojcu Świętemu
- 23
Konkurs Ortograficzny
Wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci ,,Wioski bez troski"
ETAP WOJEWÓDZKI
wyróżnienie - Krystian Cholewa kl.2
ETAP REGIONALNY
I grupa wiekowa klasy 0-3
I m. Wiktor Smusz kl.0
II m. Laura Kiełb kl.3
III m. Krystian Cholewa kl. 2
II grupa wiekowa klasy 4-8
I m. Nikodem Barszczak
PRACE WYRÓŻNIONE:
Antoni Piróg kl.1
Kazimierz Stopyra kl.2
Weronika Strapczuk kl.2
Jakub Lalik kl.3
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
Konkurs biblioteczny – BOOKTALKING, CZYLI 5 MINUT O KSIĄŻCE
10 czerwca 2025r. odbył się konkurs biblioteczny dedykowany dla wszystkich uczniów naszej szkoły, a przygotowała go p. Renata Marut. Najliczniejszą grupą uczestników byli uczniowie z klas I – III oraz kilkoro uczniów z klas V – VIII.
Booktalking to krótkie zareklamowanie książki poprzez przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności. Dodatkowo uczniowie klas I – III wykonali w dowolnej formie ilustrację do wybranej książki, aby ułatwiło im to jej prezentację. Taka forma promocji książki w naszej szkole obyła się po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, gdyż jest ona bardzo atrakcyjna i dostarczająca wiele emocji.
Jury w składzie: p. Magdalena Nienajadło, p. Jolanta Delekta oraz p. Anna Tupaj wyróżniło wszystkich uczestników przyznając:
Miejsce I
Honorata Kida – klasa I
Aleksandra Tupaj – klasa I
Weronika Strapczuk – klasa II
Aleksander Kiełb – klasa II
Milena Kuraś – klasa III
Filip Zagaja – klasa III
Karolina Wąsik – klasa VI
Miejsce II:
Antoni Piróg – klasa I
Amelia Tupaj – klasa II
Jakub Puchała – klasa II
Seweryn Kida – klasa II
Magdalena Maślanka – klasa III
Laura Kiełb – klasa III
Szymon Kida – klasa V
Nikola Tupaj – klasa V
Sebastian Kuraś – klasa V
Joanna Wilk – klasa VI
Damian Ruszak – klasa VIII
Miejsce III:
Franciszek Tupaj – klasa I
Mateusz Bąk – klasa I
Kinga Drozd – klasa I
Sofia Cholewa – klasa II
Krystian Cholewa – klasa II
Patrycja Watras – klasa II
Emilia Cholewa – klasa III
Mateusz Strug – klasa III
Malwina Rychlak – klasa V
Amelia Kida – klasa VII
Gratulujemy!
R. Marut
29
Opieka nad miejscem pamięci – Pomnik "Pamięci Poległych"
Miejscem przypominającym mieszkańcom Łowiska tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej jest Pomnik Pamięci Poległych, który znajduje się przy drodze dojazdowej do wsi w lesie Żyłka. Wzniesiony został po to, by upamiętnić męczeńską śmierć pięciu rodaków, młodych mężczyzn, rozstrzelanych przez Niemców 5 czerwca 1942 roku. Ich śmierć za wiarę i ojczyznę w pełni zasługuje na pamięć potomnych. Dlatego każdego roku uczniowie naszej szkoły ochoczo włączają się w porządkowanie tego miejsca. W bieżącym roku szkolnym, 18 czerwca, wszyscy uczniowie z klasy ósmej, pod opieką p. Renaty Marut, wzięli udział w tym przedsięwzięciu wzorowo wykonując swoją pracę. Dziękujemy!
R. Marut
Szkolny Konkurs Mitologiczny
Tegoroczny konkurs odbył się w dniach 5- 6 czerwca i był dwuetapowy. Zgodnie z tradycją szkoły, wzięli w nim udział piątoklasiści, którzy na lekcjach języka polskiego i historii poznawali wierzenia i kulturę starożytnej Hellady.
Pierwszego dnia odbyła się część pisemna- uczniowie mieli wykazać się znajomością mitologii starożytnej Grecji. Następnego dnia prezentowali postać mityczną, przygotowując uprzednio monolog oraz dobierając odpowiedni strój i charakterystyczny rekwizyt. Dodatkowo wyjaśniali związki frazeologiczne zaczerpnięte z mitologii. Pracowali indywidualnie, ale mieli tez możliwość uzyskania punktów, wyjaśniając w grupach frazeologizmy. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:I miejsce- Szymon Kida
II miejsce- Malwina Rychlak
III miejsce ex aequo- Kornelia Boguń i Maksymilian Chamot
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami z języka polskiego, a laureaci dodatkowo otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wyniki ogłoszono 18 czerwca br. podczas uroczystości: „W hołdzie Patronowi…”
Jolanta Delekta
16
Piknik integracyjny klas I-III
- 23
RO-BO-TY WI-TA-JĄ
- 2
Wizyta przedszkolaków w Centrum Zabaw "Fantazja" w dniu 6 czerwca 2025 r.
- 91
Piłkarskie zmagania najstarszych uczniów
Na początku czerwca uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w zawodach powiatowych piłki nożnej w Głogowie Młp. Drużyna w składzie: Bąk Paweł, Burek Damian, Delekta Szymon, Rząsa Łukasz, Tereba Karol, Zając Jakub i Zając Kamil wywalczyła II miejsce. Gratulujemy srebrnego medalu.
Wycieczka rowerowa do Turzy
30 maja br. uczniowie klasy ósmej oraz jedna uczennica z klasy szóstej, pod opieką pań R. Marut i K. Partyki, wzięli udział w wycieczce rowerowej do lasu turzańskiego. To miejsce zwane Małym Katyniem Ziemi Sokołwskiej kryje mogiły zamordowanych przez NKWD w 1944r., kilkuset żołnierzy Armii Krajowej, polskich partyzantów oraz żołnierzy innych narodowości.
Poprzez chwilę zadumy oraz modlitwę uczniowie oddali hołd naszym bohaterom, którzy zginęli z rąk sowieckiego okupanta.
R. Marut
Dzień Dziecka
Podziękowanie
Wielki sukces ucznia klasy II
4 czerwca odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone nagrody dla zwycięzców etapu wojewódzkiego XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Wioski bez troski". W tym doniosłym wydarzeniu wziął udział Krystian Cholewa - uczeń klasy II, który przygotował piękny rysunek. Praca Krystiana została wytypowana w eliminacjach powiatowych, a w finale województwa zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
2
Instruktaż AED dla uczniów klas I-III
W ramach lekcji z pierwszej pomocy pan Jacek Rembisz przygotował bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i zerówki dowiedzieli się, w jaki sposób używać defibrylatora. Jest on montowany w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi, np. na basenie, w hipermarketach oraz niektórych placówkach edukacyjnych, aby uratować życie osobie, której przestało pracować serce. Uczniowie zapoznali się z budową i komunikatami wydawanymi przez sprzęt. Mogli również przyjrzeć się z bliska akcji ratunkowej. Bardzo dziękujemy panu Jackowi za pomoc w przygotowaniu zajęć praktycznych z pierwszej pomocy.
3
Archiwum Aktualności